Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir?

Bir mesajın, bir düşüncenin, bir fikrin görülebilecek duruma gelme sürecine Grafik Tasarım denir.

Bir şairinin düşüncelerini şiir olarak yazıya yansıtması sanat ise, bu şiirlerin bulunduğu kitabın kapağını tasarlamak grafik tasarımcının işidir. Doğru açıdan bakınca ikisi de sanatçı olarak görülebilir.

Ticari alanda ise; Tüketicilere ilham veren, bilgilendiren ve cezbeden fikirleri iletebilmek için bilgisayar yazılımı veya el becerisi ile hazırlanan görsel konseptlerdir. Reklam görselleri, kurumsal kimlik elemanları, broşür, afiş, billboard görselleri, tabela tasarımlarıdır.

Grafik Tasarım Nedir?

Kurumsal Kimlik Önemlidir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Çünkü; kurumsal kimlik, bir marka ya da kurumun pazarda görünen yüzüne verilen isimdir. Markanın pazaryerinde kendini ifade etme şeklidir. Belirli sınırları çizilmiş ve çoğu zaman değişmez bir ifadedir.

Söz konusu çalışmalar logo, renkler, kartvizit, slogan gibi, marka ile özdeş olmuş elemanlar barındırmalıdır. Çünkü öyle logolar var ki, yalnızca 2-3 kelime ile kabaca tarif edildiğinde bile hangi markaya ait olduğu kolayca anlaşılabilir. İşte bu başarı ile sonuçlanmış bir kurumsal kimlik çalışmasıdır.

Başarılı bir kurumsal kimlik çalışması akılda kalacak kadar kolay, rakiplerinden ayrılacak kadar kendine özgü olmalıdır. Yani basit ama kaliteli.

Bize Ulaşın

Görsel tasarım ya da kurumsal kimlik çalışmaları ile ilgili destek almak için bize ulaşın.

Tüketici Odaklı Reklam Çalışmaları

Rollup Banner firmalar için reklam unsurları kategorisinde vazgeçilmez bir kurumsal kimlik çalışmasıdır. Rollup bannerlar fuar, organizasyon, sunum ve promosyon odaklı reklam çalışmalarında başta gelen reklam aracıdır. Rollup bannerlarda dijital baskı uygulanmaktadır.

Ayaklı görsel, 3mm-5mm kalınlığında fotoblok, forex (dekota), polikarbon, pleksi ve aliminyum gibi malzemeler üzerine kaplanan bir reklam malzemesi çeşididir. Malzeme türüne göre hem iç hem de dış mekanlarda kullanım kolaylığı yaratmaktadır.

Trafik konisi üzerine monte edilen alanlara arkalı önlü firma logosu, park yapılamaz işareti ya da çeşitli yönlendirici görseller yapılabilir.

Reklam, ilan ve tanıtım ihtiyaçlarında dayanıklı ve uygun maliyetli bir baskı malzemesidir. Branda diğer adı ile vinil üzerine yapılan dijital işlemlerdir. Genelde dış mekan için uygundur.

Yelken bayrak, olta bayrak ve plaj bayrağı olarak bilinmektedirler. Genelde sabitlik yaratması için içine su ya da kum doldurulabilen plastikten duba üzerine sabitlenir. Delinmiş betonda da sabitlendiği görülmüştür.

Kartvizitler, üzerinde sahibine ait iletişim bilgileri, firma logosu gibi bilgiler bulunan, gramajlı kağıda basılan başlıca kurumsal kimlik aracıdır.

Firmanın teklif dosyalarını, broşür ve diğer görsel malzemeleri içinde müşteriye sunabileceği malzemedir. Genelde kapağında firma logosu ya da firma ismi bulunur. Tasarımda firmaya ait renkler ve tasarımlar olmalıdır. 

Firmanın diğer firmalarla olan iletşiminde ya da kendi bünyesinde kullanacağı belge ya da araçlardır. Bunların bir çoğu yasal zorunluluk iken, bir kısmı da firmanın prestij malzemeleridir. Antetli kağıt, diplomat zarf, Tahsilat makbuzu, fatura kartı katalog vb.

Farklı reklam ürünleri