Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Bir işletmede web sitesi, bir firmanın sahip olabileceği en güçlü pazarlama varlıklarından biridir. Şirketiniz için stratejik bir internet sitesine yatırım yapmanız, işletmenizi arama motorlarında daha görünür hale getirmektedir. Bu sayede potansiyel müşterileri ve iş ortaklarınızın, hangi konuda uzman olduğunuz, ne yaptığınızı ve onlara nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmasını sağlar.

Sir Tim Berners Leeİlk web sitesi temellerini atan Sör Timothy John Berners-Lee, İngiliz mühendis ve bilgisayar bilimi profesörü. Daha çok World Wide Web’in mucidi olarak tanınmaktadır.

1989’da CERN laboratuvarlarında HTML işaretleme dilini geliştirerek Dünya Çapında Ağ (WWW) olarak da tanımlanan bilgi paylaşım sistemini kurmuştur. Aynı zamanda 1990 yılında ilk web tarayıcısı yazılımını geliştirmiştir. 1994 yılında ağ ile ilgili standartları dünya çapında belirleyecek açık bir kurum olan W3C’yi kurmuştur ve de başkanlığını yapmıştır. İnsanlık kültürüne katkılarından ötürü 2004 yılında kendisine kraliçe II. Elizabeth tarafından sör (sir) unvanı verilmiştir. Berners-Lee, şu anda Dünya Çapında Ağ Konsorsiyumu’nun (W3C) başkanı, MIT ve Oxford Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi profesörüdür.

Kaynak: wikipedia

Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Tasarımı iyi yapılmış bir web sitesi, otomatik pilotta yeni iş ortakları ve yeni müşteriler getirir. Bu şekilde reklam harcamalarınıza bütçe ayırmayı düşünmek yerine, müşterilerinize hizmet sunmaya odaklanabilirsiniz.

Web sitenize giren kullanıcılar sizin potansiyel müşterilerinizdir. Bu sebeple kurumsal web siteleri, hangi sektörde olursa olsun faaliyet alanlarını ve hizmetlerini kullanıcılara çok açık, sade bir dille sunmalıdır. Kullanıcılara aradıkları bilgiye ulaşmak için kolay bir yol sağlamalıdır. Ayrıca güven sağlamak için de, referanslarını öne çıkarmaktan çekinmemelidir.

 

Bu özelliklere sahip bir internet sitesine sahip olmayı düşünüyorsanız bizimle görüşmeyi düşünebilirsiniz.

Web Tasarım Önemi Nedir?

Yeni müşteriler ve satışlar için web sitesi her işletme için hayati önem arz eder. Firmanızın, sektördeki rakipleriniz ile yarışabilmesi ve ayakta tutmanın tek yolu budur. Satışları artırmak, işletmenizin sağlığını ve başarısını iyileştirmenin en iyi yoludur. Bir internet sitesinin önemi satış için göz ardı edilemez.

Web siteniz aracılığı ile çevrimiçi bir varlığa sahip olarak, daha fazla tüketiciye ulaşabilirsiniz. Çevrimiçi ortamda ne kadar çok tüketiciye ulaşırsanız, satış yapabilmek için o kadar çok fırsatınız olur. Bir internet sitesi geliştirmek, ödeme yapan müşterileri firmanıza otomatik şekilde getirmez. Bununla beraber, internet sitenizin arama motoru optimizasyonu yolu ile , satın alma olasılığı daha yüksek olan daha kaliteli potansiyel müşteriler getirme şansınızı artırabilirsiniz.

Web tasarım yalnız başına etkili olsa da, bu etkiyi sosyal medya yönetimi ve reklamları ile de desteklemekte fayda vardır. Bu konu ile ilgili Sosyal Medya Yönetimi sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Web Tasarımında Daha Önemli Olan Nedir? Görünüm mü Hız mı?

Günümüz modern web sitesi tasarım ilkeleri, bir web sitesinin her şeyden önce iyi çalışması gerektiğini belirtir. Çalışmayan kayıt formları veya yüklenmesi sonsuza kadar süren sayfalar gibi kötü işlevlere sahip iyi görünümlü bir web sitesi, bir işletme ve müşteri için pek işe yaramayacaktır.

Araştırma şirketleri yirmi beş yılı aşkın süredir, internet sitesi sahiplerinin yapmaları gereken şeyi yapabildikleri sürece bir web sitesinin nasıl göründüğünü umursamadıklarını kanıtladı.

Bir web sitesi kurulmadan önce çok fazla araştırmanın gerçekleşmesi gerekir. Olası kullanıcılardan geri bildirim alabilmek ve doğru kullanıcı kitlesine ulaşabilmek hayati önem taşır.

Sahip olduğunuz web sitesi, hem hızlı hem de neredeyse tüm cihazlar ile uyumlu olmalıdır. Açıktır ki, bir web sitesi gerçek bir değer teklifine sahip değilse, kullanıcılar çabucak ayrılacaktır. Çirkin bir harekete geçirici mesaj düğmesi, harekete geçirici mesaj düğmesinin olmamasından çok daha iyidir. Bu nedenle, sorunu çözmek için işlev, görünüm veya hislerden daha önemlidir.